Haberler

Çikolata Festivalinde İzmir Farkı

Editör Gurme
1548 Görüntüleme
13 Şubat 2018 00:46
Son Güncelleme: 13 Şubat 2018 00:46
İZMİR ÇİKOLATA FESTİVALİ Tarih: 20-21-22-23 NİSAN 2018 Yer: İZMİR - ARENA – Bayraklı/İZMİR de....
Çikolata Festivalinde İzmir Farkı

 Çikolata; tüm dünyada milyarlarca insan tarafından sevilen, sıklıkla tüketilen bir yiyecek. Sütlüsü, bitteri, fındıklısı, fıstıklısı ve daha bir çok çeşidi ile herkesin damak tadına hitap edebilecek bir lezzet..

 

Cokolada, Cioccolato, Çokollatë, Chokoreeto, Chocolat, Choklad, Coklat, Chocolatte, Çikolata

Çikolata kelimesi neredeyse tüm dillerde benzer şekilde söyleniyor. Başka bir deyişle, çikolata aşkı evrensel. İşte bu lezzet ve aşk bu kadar evrensel olunca takipçileri de bir o kadar fazla oluyor haliyle.

 

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan İzmir Çikolata & Tatlı Festivali; 20 – 21 – 22 – 23 Nisan 2018 Tarihlerinde, 12:00 – 22:00 saatleri arasında, Bayraklı Arena’da gerçekleştirilecek olup, Çikolata ve çikolatalı ürünlerin, sütlü ve şerbetli tatlıların yer aldığı en büyük festival olma özelliğine sahiptir.

 

‘’ LOC Festivals’’ yapımcılarının markası olan ‘‘İzmir Coffee Festival’’ dan sonra ‘’İzmir Çikolata & Tatlı Festivali’’ de çikolata hakkında tüm bildiklerinizi unutmaya çağırıyor!

 

2. İzmir Çikolata & Tatlı Festivali bu sene mottosunu ‘’Daha Fazla’’ olarak değiştirerek daha fazla firma, daha fazla ziyaretçi, daha fazla ünlü şef, daha fazla eğlence vaat ediyor ve bu festivali İzmir’in en büyük event mekanı olan Bayraklı Arena’ya taşıyor.

 

Bu festivalde; çikolatanın tarihteki yolculuğundan günümüz formuna kavuşana kadar geçtiği süreçleri öğrenirken, diğer yandan Milli takım şeflerinin eğitmen olarak katılımıyla, çikolata/çikolatalı ürünler hakkında workshoplar ve söyleşilere katılabileceksiniz.

 

Şeflerimiz;

-Emrah Köksal SEZGİN - BETÜL DOĞAN -HARUN DAŞ -Rafet İnce -NELİHAN MENTEŞ -SIRÇ ÇİÇEK -Melike Bahçeci -PINAR ARAN -METİN SARUHANLI -Duygu TUĞCU -TUBA FIRAT -Kemal ÖZCAN -TUĞBA YAVAŞÇA -Baransel DUMAN -AHU SEZGİN -Bayram UMUT -BARIŞ ONDAŞ -Betül ÇELEBİ -EVREN DAĞDEVİREN

Yapımcıların; ‘’İzmir gibi bir festival daha..’’ mottosu ile yola çıktıkları ve ikincisini gerçekleştirmek için çalışmalara başladıkları bu festivalde, her yaş grubuna göre ürün ve aktivite olacak. Festivale katılan ziyaretçiler, deniz kenarında dört gün boyunca çok keyifli zaman geçirecekler.

 

Severek tükettiğiniz çikolatanın bambaşka bir boyutu ile karşılaşacak ve yepyeni bilgiler edineceksiniz.

 

Workshop ve söyleşilerle Türkiye ve Dünya çapında başarılar elde etmiş ünlü şeflerimiz ile bir araya gelerek onlardan çikolata ve tatlı ile ilgili harika bilgiler edinebileceksiniz.

 

Festival alanımıza kurulacak olan Dev mutfaktan tüm günlerde ünlü şeflerimiz ve ekiplerinin katılımı ile sizler için ücretsiz ikramlar üretilecek ve tüm festival alanında sizler için dağıtılacak.

 

Deniz kenarında düzenlediğimiz oturma alanımız olan hamak, salıncak ve şezlonglarda dinlenecek ve bu arada çikolata ve/veya tatlılarınızdan minik ısırıklar alarak çikolata keyfinize hız kesmeden devam edeceksiniz.

 

Gezmekten yoruldunuz mu? O zaman konser alanında biraz müzik dinleyebilir ve dans gösterilerinin ve daha bir çok aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Deniz kenarında muhteşem bir atmosferde gerçekleşecek olan bu festivalin ana teması çikolata, tatlı ve çikolatalı yan ürünler olsa da, tüm bunlara eşlik edecek lezzetli kahveleri ve tasarım ürünlerini de yine bu festivalde bulabileceksiniz.

 

Tüm bu aktiviteler gibi daha bir çok aktivite 4 gün boyunca saat 12:00 – 22:00 arasında siz çikolata severlere sunulacak.

 

Muhteşem deniz manzarası ve mekânın harika atmosferi eşliğinde yine tadına doyamayacağınız bir festival sizleri bekliyor.

 

Ayrıca çikolatanın saf ve güzel aşıkları olan çocuklar da unutulmadı!

 

Festivalin her gününde minik ziyaretçilerimiz için dolu dolu bir program olsa da; son günü olan 23 Nisan’da da festivalimizin minik ziyaretçileri unutulmadı tatbikî. Festivalin son günü tüm minklere yönelik olarak özel bir alan ve program oluşturulacak. Bu programla birlikte tüm gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği olacak.

 

Peki 4. Gün programında neler var?

- Çocuklara yönelik dev şişme oyun alanları

- Çocuklara yönelik parkur alanları

- Çocuklara yönelik eğitmenli workshoplar

- Çocuklara yönelik eğitmensiz workshoplar

- Animatör gösterileri

- İllüzyon gösterileri

- Tiyatro gösterileri

- Özel spor uygulamaları ve çok daha fazlası sürprizlerle birlikte minik ziyaretçilerimizi bekliyor olacak.

 

 

Tüm bu detayları ve daha fazlasını, festivalin web sitesinde ve sosyal paylaşım hesaplarında bulabilirsiniz..

www.izmircikolatafest.com / @izmircikolatafest

Sizleri İzmir gibi ikinci festivale çağırıyoruz..

Biletler Biletix’de…

Bilete dahil olan hizmetler;

12:00 – 22:00 arası istediğin zaman giriş – çıkış.

Workshoplar

Söyleşiler

Dev mutfak alanından tüm gün devam eden İkramlar,

Tadımlar

Sergi alanları

Yarışmalar ve sürpriz hediyeler

Konserler ve müzik dinletileri

Dans gösterileri

Sokak sanatları gösterileri

Çocuk oyun alanları

Çocuk etkinlik programı

23 Nisan Özel programı

Yorum Yazın