Haberler

YENİ YILA YALI 77 AYRICALIĞI İLE GİRİN

Editör Gurme
265 Görüntüleme
14 Kasım 2023 12:43
Son Güncelleme: 14 Kasım 2023 12:43
Sultaniye Has bahçesinin denize uzanan kıyısında, asırlık kuzey çınarlarının altında bulunan Yalı 77 sonbahar kış menüsüyle yeni yıl kurumsal davetlere ve butik organizasyonlara hazır.
YENİ YILA YALI 77 AYRICALIĞI İLE GİRİN

Beykoz ile Paşabahçe arasında Sultaniye Parkını içine alan geniş alanda misafirlerini ağırlıayan Yalı 77’nin menüsünü Şef Saim Eser yaratıyor.

Mekanın sonbaharın en güzel renklerini taşıyan bahçesi, boğazın kenarındaki müthiş manzarası, konuklarına ayrıcalıklı bir ortam yaşatıyor. 

Boğaziçi yapılarının karakteristik özelliklerini taşıyan mekan, ahşap bordo renkli cephesi  mükemmel ısıtma ve soğutma sistemi ile iç mekânda 80 kişi, denize kıyı bahçesinde ise 150 kişiyi ağırlıyor.

ŞEF SAİM ESER TÜRKİYE’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİNİ KULLANIYOR

İstanbul’un günbatımını en güzel şekilde izleyeceğiniz YALI 77, Anadolu’nun farklı bölgelerinden seçilmiş coğrafi işaretli özellikli ürünlerle hazırladığı menüleriyle de ilgi çekici bir mekan. Boğazın verdiği balıklarla hazırlanmış menüleri, dingin, sakin ve lezzetli buluşmalar için iyi bir seçenek.

Çok özel tematik yılbaşı partilerine açık olan YALI 77, Şef Saim Eser yönetimindeki mutfağı ile Slow Food Şef dayanışmasının önemli örneklerinden biri aynı zamanda. Kahvaltı dahil üç öğün servis veren Yalı 77’nin,  menüsünde yok yok. Lakerda, Levrek Marin, Fıstıklı Girit Ezmesi, Tekmil Fava, Mini İçli Köfte, özel yapım Pizza çeşitleri, ev yapımı Makarnalar ve Hamburgerler öne çıkan tercihler arasında. Kahvaltısı ise deneyenlerin vazgeçilmezi adeta.

ÖZEL GÜNLER İÇİN DOĞRU ADRES

Yeni yıl yaklaşırken özel, butik ve kurumsal kutlamalar için mekan arayanlar mutlaka gidip görmeli. Zaten görenin ilk tercihi olacak kadar iddialı bir mekan YALI 77.  Güler yüzlü personeli, özel tatları, iddialı şarap seçkisi, vale hizmeti, mükemmel servis anlayışı ve konumu ile görenleri etkilemeyi başarıyor.

Yorum Yazın