Haberler

Mutfakta Kadın Dayanışması

Editör Gurme
1668 Görüntüleme
14 Şubat 2018 20:19
Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 20:19
Mesleklerinde büyük başarılara imza atan iki kadın, Km Kayalar Mutfak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Kaya ve Ziyade Fasıl restaurant zincirlerinin sahibi Eğitmen Chef Özlem Mekik Km Kayalar Endüstriyel Mutfak Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi.  
Mutfakta Kadın Dayanışması

Kaya ve Mekik, ‘Başarımızda elbette ailemizin, sevdiklerimizin rolü büyük. Bu teşvik ve destek bağlamında bizde başarımıza yönlendirdik, taçlandırdık ve zirveye taşıdık’ diyerek, her başarı öyküsünün ardında mutlaka bu başarıya katkı yapan ailelerin olduğuna dikkat çektiler. Kadınların her alanda başarılarının devam etmesi için ellerinden gelen desteği ortaya koyacaklarını belirten iki başarılı iş kadını, ‘Yapacağımız çok şey var’ dedi.

Endüstriyel Mutfak Sektöründe 60 yılı aşkın tecrübe ve birikime sahip Km Kayalar’ın başarısında büyük pay sahibi olan Nuray Kaya, ‘Gelecekte kadınların her alanda daha büyük başarılarla karşımıza çıkacağına inandığının altını çizerek kadınların çalışma yaşamında eskiye nazaran daha fazla sayıda bulunduğunu ve başarılı olduklarını belirtti’.

Kadınların birbirlerine destek olmaları gerektiğinin önemini belirten iki başarılı iş kadını, sosyal yardım dernekleri, kadının iş hayatındaki önemi ve sektörde önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek projeleri değerlendirdi.

Yorum Yazın