Haberler

GASTRONOMİ VE TURİZM AÇISINDAN BALAT FORUMU

Editör Gurme
237 Görüntüleme
22 Mayıs 2022 03:28
Son Güncelleme: 22 Mayıs 2022 03:28
GASTRONOMİ VE TURİZM AÇISINDAN BALAT FORUMU
GASTRONOMİ VE TURİZM AÇISINDAN BALAT FORUMU

24 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Topkapı Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları’nın düzenleyeceği Gastronomi ve Turizm Açısından Balat Forumu iki oturum olarak Balat’ta Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir. Gastronomi ve Turizm alanının önde gelen isimlerinin buluşacağı forumun panelistleri; Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, TURSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın, Geçmiş Dönem İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü ve Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Nedret Apaydın, Gurme Magazin’den  gurme-yazar Ufuk Güngör, Levni Hotel Aydın Karacabay, Gazeteci-yazar Talip Bayram, Big Chefs Mutfak Koordinatörü Murat Aslan, Şef Murat İlke Özipek, Osmanlı Şerbetleri Ali Güler ve Forno Fırın İşletmecisi Nurettin Kapıyoldaş’dır.

Forumun açılış konuşmalarını Gastronomi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Aziz Ekşi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Dilay Güney, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Emre Alkin ve Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan yapacaklardır.

Forumun ilk oturumda Gastronomi dünyasının önemli isimleri gastronominin önemi, İstanbul lezzetleri ve mutfak kültürleri hakkında bilgi aktarırken turizm açısından gastronominin değerlendirilmesi ve gastronomi turizmi aracılığı ile turizmin nasıl ivme kazandırılacağı bilgileri aktarılacaktır. Tarihi değeri ve önemi yüksek olan Balat’ta gastronominin ve gastronomi turizminin geliştirilebilmesine yönelik öneriler sunulacaktır. Ayrıca şu anda var olan yiyecek içecek işletmelerinin ve esnafın sorunları dinlenerek çözüm önerileri sunulacaktır.

Yiyecek- içecek standlarında şeker, gazoz, şerbet vb sunumlardan sonra forum sona erecektir.

Yorum Yazın