Haberler

BOCUSE D’OR Türkiye de Bayrak Değişti

Editör Gurme
1597 Görüntüleme
21 Ekim 2018 02:57
Son Güncelleme: 21 Ekim 2018 02:57
DÜNYANIN EN PRESTİJLİ ŞEF YARIŞMALARINDAN BOCUSE D’OR’UN TÜRKİYE AKADEMİSİNİN YENİ BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCISINI BELİRLEDİ
BOCUSE D’OR Türkiye de Bayrak Değişti

Dünyanın en prestijli şef yarışması Bocuse d’Or’ un Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan Bocuse d’Or Türkiye Akademi’nin komitesi yeniden oluşturuldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan seçim sonrası, Bocuse d'Or Türkiye Akademi Başkanlığına; Doğuş Turizm Grubu Mutfak Direktörü Mehmet Gök seçildi. Başkan Yardımcılığı görevine ise Şef Savaş Aydemir ve Cihan Çetinkaya seçildi. Bocuse d’Or Türkiye Akademi’nin başkanlık görevini 2014 yılından bu yana şef Rudolf Van Nunen sürdürüyordu.

 

Bocused'Or Türkiye Akademisi Başkanı Mehmet Gök, yarışmanın ilk gününden bugüne kadar sponsorluk desteği vermiş olan tüm firmalara, basın mensuplarına ve iş ortaklarınateşekkür ettiğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle 2014 yılından beri görevini başarıyla sürdüren Şef Rudolf Van Nunen’e teşekkür etmek isterim. Bocused’Or Türkiye Akademi olarak dünyanın en prestijli şef yarışmasına Türkiye’den katılacak şefi ve ekibini hazırlamak, Türk Mutfağını ve zengin yemek kültürümüzü uluslararası platformda temsil etmek ve sunmak bizim için çok gurur verici. Bocused’Or, şefler için sunduğu manevi katkının yanı sıra, hazırlık ve yarışma döneminde büyük maddi imkânlar gerektiren bir yarışma. Avrupa’da ve ardından dünya finalinde şeflerimizin özlenen başarıyı gösterebilmesi için Akademi'nin önümüzdeki sene yapılacak olan ulusal seçmelerinde ve sonraki eğitim sürecindesponsorların çok büyük desteğine ihtiyaç duyuyoruz.”

Başkan Mehmet Gök ayrıca 2019 seçmeleri için başvuru sürecinin çok kısa süre içinde açılacağını, gerekli bilginin Sirha İstanbul 2018Fuarı’nda yapılacak olan toplantıda aktarılacağını belirtti.

 

“Bocused’Or Akademi” Hakkında:

 

Dünyada genelinde 30 yıldır düzenlenen ve Şefler Olimpiyatı olarak da anılan Bocused’Or yarışması kapsamında, yarışmaya katılan her ülkenin adaylarını desteklemek için kurulmuş ulusal bir komitesi bulunuyor.

 

Bocused’Or Akademi olarak adlandırılan bu komiteler tamamen gönüllülük esasına dayalı ve kâr amacı gütmeden, sadece sponsorluk gelirleri ile masraflarını karşılıyor ve yarışmacıları destekliyor.

 

İki yılda bir gerçekleştirilenBocused’Or ulusal seçmelerinde, Türkiye’yi Avrupa finalinde temsil edecek olan şef, Bocused’Or Akademi Türkiye tarafından Sirha İstanbul fuarı bünyesinde düzenlenen yarışma ile 12 değerli şeften oluşan jüri tarafından seçiliyor. 

 

Yorum Yazın